Ten sklep używa plików cookie i innych technologii w celu poprawy użyteczności strony.

close

Nowe produkty

+
El-Meco

Ostatnio przeglądane

LAPP KABEL OLFLEX CLASSIC 110 CY 7G0,5

1135007

Nowy

8,05 zł

Przewód sterowniczy z numerowanymi żyłami i ekranem miedzianym.
 
Zastosowanie:
Obszar stosowania obejmuje wszystkie urządzenia elektryczne, pracujące w suchych i wilgotnych pomieszczeniach. Na zewnątrz mogą pracować tylko pod warunkiem dodatkowej ochrony przed promieniowaniem UV i w podanym niżej zakresie temperatur. ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY nadają się szczególnie jako giętkie przewody kontrolne i sterownicze w obrabiarkach, urządzeniach mechanicznych, elektrowniach, technice klimatyzacyjnej itp., w tych przypadkach, gdzie zewnętrzne pola elektryczne mogą zakłócić transmisję sygnałów lub w celu ograniczenia emisji zakłóceń od przewodu. Przewód ten nie jest przeznaczony do pracy pod obciążeniem mechanicznym, przy wymuszonym prowadzeniu czy w połączeniach stale ruchomych.
 
Szczególne własności:
ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY powstał jako konsekwentny rozwój sprawdzonych grup ÖLFLEX® 110 CY/03 i ÖLFLEX® 110 CY/05. Użyte wysokowartościowe mieszanki na bazie PVC pozwalają na zmniejszenie średnic przewodów i redukują ich objętość (zajmowane miejsce). Nowa mieszanka PVC o symbolu P8/1 stosowana jako materiał izolacyjny spełnia najwyższe wymagania elektryczne i mechaniczne, gwarantując napięcie próby (przebicia) 4kV, właściwe dla wyższych grup napięciowych. Produkt ten ma znak rejestracji w VDE, co oznacza kontrolę nad procesem produkcyjnym i potwierdzenie znaku CE przez tę instytucję. Przewody ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY są w dużym stopniu odporne na oleje i inne chemikalia. Przy ich produkcji nie używa się substancji mogących szkodzić lakierowaniu (np. silikonów) i dzięki temu mogą być stosowane również w urządzeniach lakierniczych.
 
Budowa:
Linki z cienkich drucików z miedzi elektrolitycznej, izolacja ze specjalnej mieszanki LAPP P8/1, żyły skręcone razem, czarne, numerowane (oznaczenie G = z żyłą żółto-zieloną, ozn. X = bez żyły żółto-zielonej), powłoka ze specjalnej mieszanki na bazie PVC, szara, oplot z ocynowanych drutów miedzianych, przezroczysty płaszcz zewnętrzny na bazie PVC, samogasnący (IEC 60332.1).
 
Uwagi:
ÖLFLEX® CLASSIC 110 CY występuje teraz w jednej grupie napięciowej 300/500 V, zastępując wcześniejszy podział na ÖLFLEX® 110 CY/03 i ÖLFLEX® 110 CY/05. Analogiczne przewody z żyłami kolorowymi – ÖLFLEX® CLASSIC 100 CY; przewody z powłoką odporną na promieniowanie ultrafioletowe (UV) w grupie przewodów poliuretanowych (PUR) i BLACK; przewody do prowadnic łańcuchowych w grupie z oznaczeniem FD. Produkt jest zgodny z wytycznymi Wspólnoty Europejskiej w zakresie niskich napięć nr 73/23/EWG, CE.
 
Więcej informacji na temat przewodów ÖLFLEX®