Ten sklep używa plików cookie i innych technologii w celu poprawy użyteczności strony.

close

Nowe produkty

+
El-Meco

Ostatnio przeglądane

LAPP KABEL OLFLEX CLASSIC 110 18G1,0

1119218

Nowy

13,80 zł

Przewód sterowniczy z numerowanymi żyłami.
 
Zastosowanie:
ÖLFLEX® CLASSIC 110 stosuje się jako giętkie przewody przyłączeniowe, kontrolne i sterownicze, szczególnie w środowisku przemysłowym, jak np. w obrabiarkach, urządzeniach mechanicznych, elektrowniach, w technice grzewczej, klimatyzacyjnej, biurowej, czy przy obróbce danych. Mogą one pracować w suchych i wilgotnych pomieszczeniach przy normalnych mechanicznych obciążeniach. Na zewnątrz mogą być stosowane tylko pod warunkiem dodatkowej ochrony przed promieniowaniem UV i w podanym niżej zakresie temperatur. Przewody te przeznaczone są do swobodnych połączeń, nie pracujących pod obciążeniem mechanicznym, przy wymuszonym prowadzeniu, ani przy stale ruchomych połączeniach. Nadają się też do układania na stałe.
 
Szczególne własności:
ÖLFLEX® CLASSIC 110 powstał jako konsekwentny rozwój sprawdzonych grup ÖLFLEX® 110/03 i ÖLFLEX® 110/05. Użyte wysokowartościowe mieszanki na bazie PVC pozwalają na zmniejszenie średnic przewodów i redukują ich objętość (zajmowane miejsce). Nowa mieszanka PVC o symbolu P8/1 stosowana jako materiał izolacyjny spełnia najwyższe wymagania elektryczne i mechaniczne, gwarantując napięcie próby (przebicia) 4kV, właściwe dla wyższych grup napięciowych. Produkt ten ma znak rejestracji w VDE, co oznacza kontrolę nad procesem produkcyjnym i potwierdzenie znaku CE przez tę instytucję. Przewody ÖLFLEX® CLASSIC 110 są w dużym stopniu odporne na oleje i inne chemikalia. Przy ich produkcji nie używa się substancji mogących szkodzić lakierowaniu (np. silikonów) i dzięki temu mogą być stosowane również w urządzeniach lakierniczych.
 
Budowa:
Linki z cienkich drucików z miedzi elektrolitycznej, izolacja ze specjalnej mieszanki LAPP P8/1na bazie PVC, żyły skręcone razem, czarne z białymi numerami (wykonania z żyłą żółto-zieloną oznaczone G, bez żyły ochronnej oznaczone X), powłoka ze specjalnej mieszanki na bazie PVC, szara, samogasnąca (IEC 60332.1).
 
Uwagi:
ÖLFLEX® CLASSIC 110 występuje teraz w jednej grupie napięciowej 300/500 V, zastępując wcześniejszy podział na ÖLFLEX® 110/03 i ÖLFLEX® 110/05. Analogiczne przewody z żyłami kolorowymi – ÖLFLEX® CLASSIC 100; przewody z powłoką odporną na promieniowanie ultrafioletowe (UV) w grupie przewodów poliuretanowych (PUR) i BLACK; przewody do prowadnic łańcuchowych w grupie z oznaczeniem FD. Produkt jest zgodny z wytycznymi Wspólnoty Europejskiej w zakresie niskich napięć nr 73/23/EWG, CE.
 
Więcej informacji na temat przewodów ÖLFLEX®